Diyanetten Personele İndirimli Umre İmkanıDiyanet İşleri Başkanlığı personelinden çalışanlar ve emekliler ile TDV çalışanlarına yönelik indirimli umre programı düzenlenmiştir. Söz konusu programdan mezkur personelin kendisi, eşi, çocukları, annesi ve babası yararlanabilecektir.

Bahsedilen umre turlarına katılmak isteyenler ekte yer alan program dahilinde ilgili bankalara süresi içerisinde ücretlerini yatırarak il ve ilçe müftülüklerimiz aracılığı ile kayıtlarını yaptırabileceklerdir." denildi.

A- MÜRACAAT VE KAYIT İŞLEMLERİ :

1- Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin veya taksitli olarak yatıracaklardır.

2- İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda hac.diyanet.gov.tr. adresinden kayıtlarını yapabileceklerdir.

3- 2017 yılı umre kayıt form dilekçeyi 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edeceklerdir. 4- Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir.

5- Eşleriyle birlikte gidecek olan 45 yaşından küçük kadınlardan evlenme cüzdanı fotokopisi,

6- 45 yaşından küçük kadınlardan ve 18 yaşından küçük erkeklerden (Kendilerine Suudi Arabistan Konsolosluğundan vize alabilmek için);

a) Birinci dereceden erkek akrabasıyla gidecek olanlardan; vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı veya eşlerinden alacağı muvafakatname,

b) Birinci dereceden olmayan akrabaları ile gideceklerden; müftülüklerden temin edecekleri örneğe uygun olarak, noterden alınacak muvafakatname ve taahhütname istenecektir.

7- Ücret Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halkbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir.

8- İsteyenler; Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 6, Vakıfbank ve Halkbank’ın sunduğu 4 aya kadar taksit imkanından yararlanabilecektir. Bu işlemden dolayı umre yolcusundan herhangi bir ücret farkı alınmayacaktır.

9- Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Menenjit ACW135Y aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.

10- İndirimli fiyatlardan yararlanabilmek için personel ve yakınlarının T.C. Kimlik numaraları Müftülüklerden sisteme tanımlattırılacak ve daha sonra bankaya ücret yatırılacaktır.

B- VERİLECEK HİZMETLER :

* Mekke - Medine Otel ücreti

* Sabah Kahvaltısı, Akşam Yemeği (Tabldot) Öğle Kumanya

* Cidde - Mekke - Medine arası ulaşım

* Uçak Bilet Ücreti

* Vize Ücreti

* Mekke Servis Ücreti

* Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri

C- VERİLECEK HEDİYELERİMİZ :

* Kur’an-ı Kerim,

* Umre Rehberi,

* Kutsal İklimde dua,

* Tavaf ve Sa’y duaları,

* Hicaz Albümü,

* Hz. Peygamber’in İzinde,

* Seyahat El Çantası,

* “Kutsal Yolculuk Umre” CD’si,

* Seccade,

* Tesbih,

* Sırt Çantası